Přednášející 2018

Shriram Krishnamurthi

Vědec a profesor informatiky na Brown University (Rhode Island, USA). Člen hlavní vývojové skupiny pro programovací jazyk Racket. Je autorem učebnice zaměřené na návrh programovacích jazyků a jeho výzkumný tým se v současnosti zabývá například programovacím jazykem Pyret určeným pro vzdělávání.

Brian Dorn, Ph.D.

Associate professor na University of Nebraska at Omaha (USA). Zabývá se vzděláváním v oblasti výpočetní techniky, vztahy mezi člověkem a počítačem, vědami o učení a programovacími jazyky. Jeho hlavním cílem je umožnit studentům, odborníkům a dalším zájemcům snadnější a efektivnější využití výpočetní techniky prostřednictvím programování.

doc. PaedDr. Ludvík Eger, CSc.

Docent pedagogiky působící na Fakultě ekomonické Západočeské univerzity v Plzni. Jeho oborem je mimo jiné marketingová komunikace, marketing škol a sportu, marketing na internetu, andragogika, metodika dalšího vzdělávání a e-learning. Je také členem vědecké rady FEK.

Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D.

Vysokoškolský pedagog, lektor a propagátor moderních technologií ve výuce. Působí na  Katedře informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Je zakladatelem prvního českého webu pro učitele, který se zabývá nejen moderními technologiemi ve vzdělávání. Portál nese název Učitelský spomocník.